You are here: Home / plánovanie svadby / Svadobný rozpočet na stiahnutie

Svadobný rozpočet na stiahnutie

Rovnako ako ja mám problém s gramatikou a kvantovou fyzikou, niekto môže mať problém so zostavením svadobného rozpočtu. A možno vôbec nemáte problém s jeho prípravou, len vás momentálne ovláda pohodlnosť. Čo je tiež úplne v poriadku. Ja nemám problém so žiadnym rozpočtom (ktorý manžel uhradí) a momentálne na mňa lenivosť nemá, tak som sa pustila do prípravy nie jedného vzorového, ale hneď do troch svadobných rozpočtov.

Prečítajte si aj Koľko stojí svadba.

Svadobný rozpočet v troch vzorových verziách

Vysvetlím prečo. Každá svadba je iná, preto každý svadobný rozpočet bude iný. To, v čom sú všetky rovnaké, sú základné veci, ktoré na svadbe nesmú chýbať ako svadobné šaty, obrúčky alebo hostina, či správne poplatky, ktorým sa vyhnete, len ak ste na smrteľnej posteli.

Rozpočty sú v Microsoft Exceli, nakoľko je to ten najbežnejší tabuľkový kalkulátor, či procesor, ku ktorému má prístup asi každý.

Prvý rozpočet sa týka bežnej svadby: sobáš na matrike, hostina v reštaurácii, klasické usporiadanie stolov do písmena T, alebo U (to má vplyv na výzdobu svadobnej tabule a použité dekorácie a to vie výrazne ovplyvniť rozpočet). Druhý rozpočet je vhodný na finančne náročnejšiu svadbu a lá Popoluška:  sobáš v kostole, kočiar s konským záprahom, hostina v reštaurácii, stolovanie pri okrúhlych stoloch. Tretí svadobný rozpočet je o fakt luxusnej svadbe, na ktorej by nemalo nič chýbať: limuzína, sobáš pod holým nebom, sláčikový kvartet počas obradu, hostina na neobvyklom mieste pod prenajatým pártystanom, stolovanie pri okrúhlych stoloch.

Mohlo by vás zaujímať, že svadba nie je o peniazoch.

Ako na to?

Najskôr si rozpočty pozrite a až potom si stiahnite ten, ktorý najviac zodpovedá predstavám toho, čo na vlastnej svadbe chcete. To, čo majú všetky tri rozpočty spoločné je počet hostí. Kalkulovala som vždy rovnú stovku svadobčanov. Prepíšte počet hostí v hornom riadku rozpočtu (červeným písmom). Prepisujte všetky ostatné počty v stĺpci B podľa vlastnej potreby. Nemusíte prepisovať v tabuľke tie počty, ktoré sú červeným písmom, tam sú preddefinované vzorce, ktoré si „ťahajú“ počet ľudí, ktorý ste uviedli v hornom riadku. Samozrejme ak chcete, môžete ich prepísať, nič sa nestane. Ale ako píšem vyšie, nemusíte. Rovnako prepíšte jednotkové ceny v stĺpci C. Neprepisujte stĺpce D, E, F, G. Obsahujú vzorce a ak ich prepíšete, môže sa stať, že výsledná suma v spodnom riadku nebude reálna.

Ak máte pocit, že v rozpočte niečo chýba, dajte mi vedieť. A ak vám niektorý z mojich rozpočtov pomohol, dajte mi lajk a šerujte tento post. Ak ste zo svadobnej či eventovej agentúry, mne nevadí, ak si stiahnete všetky rozpočty.

Rozpočty na stiahnutie:

Svadobny rozpocet_bezna svadba

Svadobny rozpocet_svadba_popoluska

Svadobny rozpocet_luxusna_svadba

Ak vás tento článok zaujal, prečítajte si aj 10 tipov ako ušetriť na svadobnom rozpočte.

About Tatiana Leporis

I am Tatiana Leporis, marketing lady, who work for Lowe GGK now. worked for JandL, UNIT (current Tempest), CD Ogilvy, Slovnaft, Creo/Young & Rubicam in the past. I am interested in everything related to marketing strategies, inbound marketing and engagement marketing.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top